5 нездрави и необични диети кои не треба да ги пробате

Големата желба на девојките да бидат послаби ги води кон голем број нездрави диети. Погледнете 5 такви диете кои се едни од најопасните и кои можат многу да ви наштетат.

 

Повеќе...
 
Со 6 трикови до 10 години помлад метаболизам

‘После триесеттата година веќе ништо не е исто...’ викаат жените штом почнат да ја ситнат 40ката. И вистина, после 30тата година, метаболизмот успорува поради што килограмите полесно се накачуваат, а потешко се симнуваат. Следните шест едноставни трикови ке ви помогнат метаболизмот да го одржувате како во дваесеттата година,  со тоа и витката линија со многу помалку вложен труд.

 

Повеќе...
 
Облик на нокти и стил на маникир - есен/зима 2013

Популарни облици – “бадем”, овален и заобланa правоаголна форма

 

Повеќе...
 
6 совети за зимска убавина

Не дозволувајте поради зимата и ладните и врнежливи денови што ги носи, да ја изгубите свежината и убавината. Еве ви неколку совети кои ке ви помогнат да го подобрите изгледот.


Повеќе...
 
Направете ја вашата свадба поинаква од другите

Вашата свадба е една и единствена, а самиот ден на одржување посебен и незаменлив. Обележете ја свадбата на убав начин, оставете белег за долго сеќавање,  направете нешто по што вашата свадба ке се разликува од останатите свадби. Тоа ‘нешто’ не мора да биде големо за да биде и забележително. Многу често и најмалите детали знаат да бидат највпечатливи и највозбудливи.  Постојат многу начини да ја направите вашата свадба различна од другите, многу начини на кои ке вметнете нешто свое во декорацијата и организацијата и многу начини да истата биде препознатлива само за вас. Можете да почнете со внесување на годишното време во декорацијата или пак со ставање акцент на романтиката, може да си поиграте со боите или да направите невообичаени покани за свадбата, да одберете несекојдневно цвеќе или некаков ‘украс’ што ке им следува на секој од гостите. Еве ви неколку идеи што се надеваме дека ке ве инспирираат и ке ви помогнат денот на вашата свадба да го збогатите со повеќе белези и моменти за долго сеќавање.

 

 

 

Повеќе...
 
Совршено одело за младоженец

На секоја свадба главна е невестата и нејзиниот изглед, а младоженецот е тој што ја дополнува и го прави истиот целосен. Но, тоа не треба да биде причина за младоженецот да биде просечен. Тој треба да се погрижи за својот изглед исто колку и невестата. Еве ви неколку идеи за стилови на одела за идните младоженци!

 

Повеќе...
 
«ПочетокПред1234567СледноКрај»

Страница 1 од 7
  • Свадба инфо
  • Свадба инфо